Süper Lig 11.Hafta | Fenerbahçe - Trabzonspor

Kim Kazanır?

• Fenerbahçe

Oy: 3 75.0%
  • Berabere

Oy: 0 0.0%
  • Trabzonspor

Oy: 1 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

The MANIAC

THE SPECIAL ONE
Konular
570
Beğeni sayısı
1,150
PG Nakit
1,825
RPG Karakteri
''Main Event'' Jey Uso
Favori Güreşçi
Bobby Lashley
1
Sahadaki eksikleri dediğim gibi ben anlamam, demek ki hocanızın tıpkı Jesus gibi başka bir planı yokmuş derim hatta, ki bu daha kötü.

Hakem konusuna gelince de hakem daha napsın? TS’nin buz gibi 2 golünü yedi, Osayi’nin ikinci sarısını vermedi, iki penaltınızın ikisi de şaibeli. Yani şöyle bir maç yönetiminde bile “hakem yüzünden kaybettik” diyorsanız gerçekten siz bitmişsiniz… Eleştiri kültürünü öğrenmediğiniz sürece sizin camia iflah olmaz maalesef.
Biz doğru eleştirinin yanındayız. Konu FB olunca kardeş olan bazılarının düşünceleri her zaman FB'nin aleyhine olur. Kısaca belirttiğiniz çoğu şey doğru olduğunu bildiğiniz şeyler. Ancak konu FB düşmanlığı olsun diye inkar ediyorsunuz. Biz eğer kollanan bir takım olsaydık 9 yıl içinde 9 kere şampiyon olurduk. Siz kendi doğrularınızla hareket etmeye devam edin ama her zaman iyiler kazanacaktır...

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
805
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Eveeeetttt… Biz bunları zaten söylemiştik, FB iyi top oynuyor ama hala kalburüstü bir maça çıkmadı demiştik. Bugüne kadar Avrupa’daki en zor maçlarına belki Nordsjaelland belki Twente dersin, ligdeki en zor maçlarına da maçın gidişatı itibariyle Antalyaspor denebilir. Hal böyleyken Fenerbahçeliler yine çok yüksekten uçtu maalesef, ilk ciddi sınavı görene kadar temkinli yaklaşmak yerine yine eylülde şampiyonuz demeye başladılar ve ilk ciddi sınavda sonuç ortada… Fred yokmuş, Becao şöyle, o böyle, bu şöyle ben anlamam, bizde direkt orta saha yok mesela. Ama JK’yi de United’ı da Kaan-Torreira gibi hücum bakımından hayli tutuk bir tandem ile yendik, evlerinde yenemedikleri Trabzon’u da bundan 2.5 ay önce Oliveira-Torreira tandemiyle yenmiştik. İsmail Kartal’ın geldiğinden beri yaptığı birçok şeyi takdir etsem de sarı kartlı İsmail Yüksek’i stopere alma hamlesi kriz ortamında verebileceği kararları sorgulatacak cinsten bir hamle. Trabzonspor ise JK maçı ile beraber bu seneki en iyi oyununu oynadı bence. Gol dakikaları muhteşem, gol dakikaları bakımından Avcı bile bu kadar güzel bir senaryo yazamazdı bence. Sayılmayan -bence ikisi de yanlış karar- 2 golleri de var. Kadıköy her ne kadar son yıllarda yol geçen hanına dönmüş olsa bile burada FB’ye 5 gol atabilmek büyük başarı, hele ki kimse sizden burada bir şey beklemiyorsa.

Sözün özü; futbol böyle nankördür işte… hele ki ensende Galatasaray Spor Kulübü varsa istersen 48 maç arka arkaya kazan, seni o ensenden tutup yakalayıverir ve ait olduğu tahtına bir şekilde kavuşuverir. Ünlü şair Mauro Emmanuel Icardi’nin de dediği gibi: “Küçükken bana ateşle oynarsan yanabilirsin diye öğrettiler…” Aralıkta görüşürüz beyler.😊😊
Olivejra ve Torreura geçen senenin şampiyon tandemi yani bunu kötü gibi lanse etmenizi anlayamadım. Biz bugün oynadığımız gibi çıksak dahi Aralık'ta 2 maçı da kazanırız. 7 maçtır 2 1 ve 1 0 kazanıyor GS. Elbet faturası "kalburustu" olmayan bir takım tarafından kesilecek başka faktörler olmazsa.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,579
Beğeni sayısı
4,277
PG Nakit
3,355
RPG Karakteri
Hologram
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Biz doğru eleştirinin yanındayız. Konu FB olunca kardeş olan bazılarının düşünceleri her zaman FB'nin aleyhine olur. Kısaca belirttiğiniz çoğu şey doğru olduğunu bildiğiniz şeyler. Ancak konu FB düşmanlığı olsun diye inkar ediyorsunuz. Biz eğer kollanan bir takım olsaydık 9 yıl içinde 9 kere şampiyon olurduk. Siz kendi doğrularınızla hareket etmeye devam edin ama her zaman iyiler kazanacaktır...
Kollandığınızı söylediğimi nereden çıkardın ki? Zorbay Küçük genel olarak kötü bir maç yönetti zaten, sizin lehinize çalması gereken bazı düdükleri de çalmadı doğrudur. Ki bilenler bilir ben hakem konusunda bu işin GS’si FB’si JK’si olmadığını ve sadece kalite standardının düşük olduğunu, bunun yükseltilmesi gerektiğini savunanlardanım ve hakem konusunu sadece çalınmayan penaltılar, hatalı kartlar gibi niş problemler üzerinden değil saha içinde futbol oynanmasına müsaade edilmeyecek cinsten yönetimler üzerinden okurum. Bugün Süper Lig’de 90 dakikalık bir maçta topun oyunda kalma süresi ortalama 42 dakika ve bu ülke futbolunun gelişmesi açısından çok büyük bir engel. Taraftar kendi maçında kendi aleyhine verilen hatalı kararlar kadar bu duruma da odaklanmadığı sürece daha çok hatalı kırmızı, yanlış penaltı, çalınmayan faul diye ah vah ederiz; bu dediğimin de GS’si, FB’si, JK’si yok, Türkiye’deki tüm taraftarlar için geçerli.

Kollanan bir takım olsaydınız tabii ki 9 sene içinde 9 kere şampiyon olurdunuz, evet Nabil Dirar’lı, bitik Isla’lı, Slimani’li kadro bile şampiyon olurdu. GS de kollansaydı son 9 senede kaçırdığı 5 şampiyonluğun 4’ünü alır, 21/22’yi de belki Avrupa potasında yahut oraya yakın bir bölgede bitirirdi. Twitter’daki FB cenahının ağzı iyi bir ağız değil, doğrudan ya da dolaylı Ali Koç güdümünde olmayan çok çok az FB’li fenomen vardır şu an, hatta ben hiç görmedim ama belki bilmediğim/tanımadığım birkaç kişi vardır diye pay bırakıyorum. GS’de de genel anlamıyla bu durum geçerli, o yüzden bu tip adamların söylemlerine riayet edip o ağızdan konuşmak hiçbir zaman sana ya da bana bir şey kazandırmaz.

Ben de her zaman iyiler kazanır görüşündeyim. Tıpkı Süper Final’li 11/12 sezonu gibi, Hamzaoğlu’nun 3 kupa kazandırdığı 14/15 sezonu gibi, 8’i de 18’i de kapattığımız 18/19 sezonu gibi, içinde 2 derbi+1 TS galibiyeti barındıran 14 maçlık galibiyet serisinin meyvesi olan 22/23 sezonu gibi… Umarım siz bu sene daha “iyi” olmayı başarırsınız, yeter ki eleştirmeye kendi takımınızın defektlerinden başlamayı öğrenin.

The MANIAC

THE SPECIAL ONE
Konular
570
Beğeni sayısı
1,150
PG Nakit
1,825
RPG Karakteri
''Main Event'' Jey Uso
Favori Güreşçi
Bobby Lashley
1
Olivejra ve Torreura geçen senenin şampiyon tandemi yani bunu kötü gibi lanse etmenizi anlayamadım. Biz bugün oynadığımız gibi çıksak dahi Aralık'ta 2 maçı da kazanırız. 7 maçtır 2 1 ve 1 0 kazanıyor GS. Elbet faturası "kalburustu" olmayan bir takım tarafından kesilecek başka faktörler olmazsa.

Pink Floyd

biggest icon in wrestling
Konular
7
Beğeni sayısı
118
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
The Rock
Hakem diye ağlayıp zırlamaya gerek yok bu maçı İsmail Kartal'ın, Abdullah Avcı'ya cevap verememesi yüzünden kaybettik. Maç 3 - 0 olmuşken bile her şeyi aynen devam ettirme kararı vermesi büyük sıkıntı oldu. Yani en azından farklı bir şeyler göstermesi gerekirdi. Bence penaltılar ve gol iptalleri doğruydu zaten hakem hocaları da aynılarını demiş. Ama sıkıntı şu yani bulunan penaltılar da bireysel çabalarla geldi. Yani takım kendi eforuyla bir şeyler yapmaya çalıştı. Hoca etkisiz kaldı. Ve bu maçta sınıfta kaldı. Zajc ısrarından vazgeçmedi ve İsmail, Adana maçında cezalı olduğu için Zajc izleyeceğiz yine.

Bu arada Fenerbahçe balondu patladı falan diyenlere de katılmıyorum. Bizde ortasaha ve savunmanın liderleri yoktu bu maçta. He bu İsmail hocanın sınıfta kalışına asla bir bahane olamaz. Mağlup olabilirsin ama böyle olunmaz.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,579
Beğeni sayısı
4,277
PG Nakit
3,355
RPG Karakteri
Hologram
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Torreira sakatlık dönüşü yeni yeni formunu kazanırken Oliveira ise mart ayından beri -bugün bile toparlayamadığı- formsuzluğu ile gündemdeydi, o orta saha tandeminin hikayesi oydu.

Geçen sene de 2-1, 1-0 kazanıyoruz diye aynı şeyleri söylediniz ve içeride dışarıda 3’er tane atıp -içeridekinde takımın yarısından fazlası sarhoştu bu arada- yolladık sizi. Geçen sene Trabzon’a karşı oynadığınız topun aynısını 8 Ocak’ta bize karşı oynadığınızı hatırlatmamda da fayda var sanırım.

The MANIAC

THE SPECIAL ONE
Konular
570
Beğeni sayısı
1,150
PG Nakit
1,825
RPG Karakteri
''Main Event'' Jey Uso
Favori Güreşçi
Bobby Lashley
1
Kollandığınızı söylediğimi nereden çıkardın ki? Zorbay Küçük genel olarak kötü bir maç yönetti zaten, sizin lehinize çalması gereken bazı düdükleri de çalmadı doğrudur. Ki bilenler bilir ben hakem konusunda bu işin GS’si FB’si JK’si olmadığını ve sadece kalite standardının düşük olduğunu, bunun yükseltilmesi gerektiğini savunanlardanım ve hakem konusunu sadece çalınmayan penaltılar, hatalı kartlar gibi niş problemler üzerinden değil saha içinde futbol oynanmasına müsaade edilmeyecek cinsten yönetimler üzerinden okurum. Bugün Süper Lig’de 90 dakikalık bir maçta topun oyunda kalma süresi ortalama 42 dakika ve bu ülke futbolunun gelişmesi açısından çok büyük bir engel. Taraftar kendi maçında kendi aleyhine verilen hatalı kararlar kadar bu duruma da odaklanmadığı sürece daha çok hatalı kırmızı, yanlış penaltı, çalınmayan faul diye ah vah ederiz; bu dediğimin de GS’si, FB’si, JK’si yok, Türkiye’deki tüm taraftarlar için geçerli.

Kollanan bir takım olsaydınız tabii ki 9 sene içinde 9 kere şampiyon olurdunuz, evet Nabil Dirar’lı, bitik Isla’lı, Slimani’li kadro bile şampiyon olurdu. GS de kollansaydı son 9 senede kaçırdığı 5 şampiyonluğun 4’ünü alır, 21/22’yi de belki Avrupa potasında yahut oraya yakın bir bölgede bitirirdi. Twitter’daki FB cenahının ağzı iyi bir ağız değil, doğrudan ya da dolaylı Ali Koç güdümünde olmayan çok çok az FB’li fenomen vardır şu an, hatta ben hiç görmedim ama belki bilmediğim/tanımadığım birkaç kişi vardır diye pay bırakıyorum. GS’de de genel anlamıyla bu durum geçerli, o yüzden bu tip adamların söylemlerine riayet edip o ağızdan konuşmak hiçbir zaman sana ya da bana bir şey kazandırmaz.

Ben de her zaman iyiler kazanır görüşündeyim. Tıpkı Süper Final’li 11/12 sezonu gibi, Hamzaoğlu’nun 3 kupa kazandırdığı 14/15 sezonu gibi, 8’i de 18’i de kapattığımız 18/19 sezonu gibi, içinde 2 derbi+1 TS galibiyeti barındıran 14 maçlık galibiyet serisinin meyvesi olan 22/23 sezonu gibi… Umarım siz bu sene daha “iyi” olmayı başarırsınız, yeter ki eleştirmeye kendi takımınızın defektlerinden başlamayı öğrenin.
Sizin otobüsünüz kurşunlandı mı? Başkanınız haksız yere hapis yattı mı? Sizin kulübünüze kumpas kurdular mı? Tamam kötü oynadık ama yıpratıldık. Biz sadece futbolu izleyen kişileriz. Arka planda olanlar asıl meselemiz.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,579
Beğeni sayısı
4,277
PG Nakit
3,355
RPG Karakteri
Hologram
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Sizin otobüsünüz kurşunlandı mı? Başkanınız haksız yere hapis yattı mı? Sizin kulübünüze kumpas kurdular mı? Tamam kötü oynadık ama yıpratıldık. Biz sadece futbolu izleyen kişileriz. Arka planda olanlar asıl meselemiz.
Otobüsünüz kurşunlanalı 8 sene, başkanınız haksız yere hapis yatalı 11 sene oldu. Kurşunlanan otobüsteki kadronun muhtemelen %90’ı futbolu bıraktı, kumpasa uğrayan yönetimden ise bildiğim kadarıyla şu an hiç kimse yok. Kaldı ki Aziz Yıldırım’ın hapis yatması sizi tam manasıyla kötü etkilemiş olsaydı 12/13’te tarihi bir Avrupa serüveni, akabinde 13/14’te güzel bir lig şampiyonluğu kazanamamış olurdunuz. Kurşunlanma skandalı olmasaydı evet 14/15’te şampiyon olma ihtimaliniz hayli yüksekti ama bugünün konusu ne Aziz Yıldırım, ne de 8 sene önce yaşanan o elim olay. Konuyu bambaşka noktalara çekmişsin, dünü konuşmak yerine önünüze bakmak işinize gelmediği için 9 senedir bir baltaya sap olamıyor kulübünüz. Fenerbahçe’nin yaşadığı bu olayları elbette küçümsemiyorum ama bahsettiğin olaylardan biri yaşandığında ilkokullu, diğeri yaşandığında ortaokul mezunu olmanın arifesindeki bir öğrenciydim; bugün ise üniversite mezunuyum. Şunları konuşmanın ne kadar manasız olduğunu buradan okuyabilirsin.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: