Nuri Bilge Ceylan'ın Tarkovsky'den Daha İyi Bir Yönetmen Olması

ReQuem

#uncensored
Konular
1,652
Beğeni sayısı
1,656
PG Nakit
1,850
1 1
MV5BMTQyODY0OTM5NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzg2ODY4MTE@._V1_.jpg

Gururumuzsun Nuri baba... Tarkovsky gibi kendini kasmaz doğal davranır ve ondan çok daha iyidir.​

Zagor

PG.com Kullanıcısı
Konular
3
Beğeni sayısı
8
PG Nakit
0
Demirkubuz son filmiyle ikisinden de iyi iş çıkarmıştır. Bizim kültürümüzü ve insanımızı en iyi yansıtan adam Demirkubuz, asla Nuri olmadı.

çorbacıda matiz buhranlar

PG.com Kullanıcısı
Konular
1
Beğeni sayısı
24
PG Nakit
0
Tarkovsky, Antonioni, Orson Welles veya Tarantino tarzı yönetmenlerin olayı herkesin çok beğendiği filmlere sahip olmaları değil bazı konularda öncü olmaları. Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Ömer Kavur çok ağır etkilenmiştir mesela Antonioni'den... Mevzuyu şuraya getirmek istiyorum, ben bu yukarıda saydığım yönetmenlerin hiçbirini pek beğenmem. Nazi hayranı olsa da Bergman filmlerini yukarıda saydığım yönetmenlerin filmlerinden daha çok beğenirim mesela. Nuri hocanın filmlerini de Tarkovsky'den daha çok beğenirim ama Tarkovsky'nin sinemada açtığı bir kapı var, Nuri hoca öyle bi kapı açmadı.

NoOne

Rafine Düşünceler Merkezi
Konular
0
Beğeni sayısı
37
PG Nakit
0
Tarkovsky, Antonioni, Orson Welles veya Tarantino tarzı yönetmenlerin olayı herkesin çok beğendiği filmlere sahip olmaları değil bazı konularda öncü olmaları. Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Ömer Kavur çok ağır etkilenmiştir mesela Antonioni'den... Mevzuyu şuraya getirmek istiyorum, ben bu yukarıda saydığım yönetmenlerin hiçbirini pek beğenmem. Nazi hayranı olsa da Bergman filmlerini yukarıda saydığım yönetmenlerin filmlerinden daha çok beğenirim mesela. Nuri hocanın filmlerini de Tarkovsky'den daha çok beğenirim ama Tarkovsky'nin sinemada açtığı bir kapı var, Nuri hoca öyle bi kapı açmadı.
Çok güzel bir yorum ama Tarantino'nun öncü olduğu nokta var mı emin değilim. Ben sizin yazınızı kelimesi kelimesine yazardım ama Tarantino yerine Michael Haneke'yi yerleştirerek.

Ganbarimasu

Ayın Üyesi
Konular
262
Beğeni sayısı
567
PG Nakit
925
NBC'nin filmleri Türk olduğumuz için bize daha bir güzel geliyor. O karakterler diyaloglar falan gerçekten de hepimizin tanıdığı şahit olduğu şeyler. Tarkovsky hiç izlemedim ama biraz gavur gözüyle değerlendirmek ve karşılaştırmak lazım.

çorbacıda matiz buhranlar

PG.com Kullanıcısı
Konular
1
Beğeni sayısı
24
PG Nakit
0
Çok güzel bir yorum ama Tarantino'nun öncü olduğu nokta var mı emin değilim. Ben sizin yazınızı kelimesi kelimesine yazardım ama Tarantino yerine Michael Haneke'yi yerleştirerek.
Aksiyon filmi türünü arthouse'a taşıdı, yorumum belki şöyle yanlış olabilir: Tarantino öncü olmadı çünkü onun açtığı bu kapıdan ilerleyen kimse olmadı ama yaptığı işin yaratıcılığını özgünlüğünü yadsıyamayız. Haneke'nin iki filmini izledim sadece, çok bilgim yok sineması hakkında.

Click here to login using your socials account