RPG Sohbet Konusu

Chairman

Emekli Üye
Konular
74
Beğeni sayısı
785
PG Nakit
0
madem ssden sonra yoksun patron iptal olan planlar konusu patlamaz mı bu gece @Chairman

İptal olan hayallerim gelse olmaz mı?

Şaka bir yana bu konunun gelmesi biraz zor. Eskiden geliyordu çünkü uzun metrajlı planlar ve build-uplar yapılırdı. Mesela Survivor Series maçının eleyenlerini, eleyenleri ve sonucunu bile bugün belirledik. Belli başlı güvendiğimiz oyuncular hariç pek plan yapmıyoruz dolayısıyla iptal edilen senaryomuz çok olmuyor. Sadece "düşünülen ama gerçekleşmeyen" senaryolar var. Ama onlar da o kadar detaylı şeyler değil. RPG artık çok anlık gelişiyor. Payback takımını mesela en baştan belirleseydik karakter bırakmalardan ya da başka sorunlardan dolayı falan takım 2 kişi çıkabilirdi maça. Bir anda ghost mod açmak oyuncu olarak benim de yaptığım bir şey oluyor çoğu zaman karakterimden sıkılıp o yüzden kimseyi yargılamak istemem. Dolayısıyla ekip olarak bunu bildiğimiz için oyunun anlık olarak geliştiğini anladık ve iptal olan pek bir senaryomuz olmadı. Sırf Adam Cole gibi sonradan gelen bir karakterin brandde yarattığı etkiden bile bookinglerin en güncel şekilde verildiği anlaşılabilir aslında. Başka bir örnek, MAYHEM #6'daki Superstars baskını mesela kafada bir anda ortaya çıkan bir şeydi ve yazıya döküldü. Baskının etkisini arttırmak için kemerin el değiştirmesi lazımdı ve Venis kemeri aldı. Hani en başından şey demedik, Superstars diye bir yan brand açalım, adamın ismi Superstars GM olsun, bu brandin başındaki isimler JoMo, Venis, Rikishi gibi adamlar olsun gibisinden. Her şey bir anda çıkıyor kısacası. Yani ekipte uzun metrajlı plan yapan arkadaşlarım var mesela Alberto'yu alıp çöle götürdü biri. Ve çok güzel işler yapıyor. Bazı karakterlerde, sabırlı oyuncularda bu işler tutuyor ama çok nadir oluyor...

Heartbroken Kid

real lies
Konular
209
Beğeni sayısı
1,091
PG Nakit
30
RPG Karakteri
John Morrison
Favori Güreşçi
Lexi Luna
İptal olan hayallerim gelse olmaz mı?

Şaka bir yana bu konunun gelmesi biraz zor. Eskiden geliyordu çünkü uzun metrajlı planlar ve build-uplar yapılırdı. Mesela Survivor Series maçının eleyenlerini, eleyenleri ve sonucunu bile bugün belirledik. Belli başlı güvendiğimiz oyuncular hariç pek plan yapmıyoruz dolayısıyla iptal edilen senaryomuz çok olmuyor. Sadece "düşünülen ama gerçekleşmeyen" senaryolar var. Ama onlar da o kadar detaylı şeyler değil. RPG artık çok anlık gelişiyor. Payback takımını mesela en baştan belirleseydik karakter bırakmalardan ya da başka sorunlardan dolayı falan takım 2 kişi çıkabilirdi maça. Bir anda ghost mod açmak oyuncu olarak benim de yaptığım bir şey oluyor çoğu zaman karakterimden sıkılıp o yüzden kimseyi yargılamak istemem. Dolayısıyla ekip olarak bunu bildiğimiz için oyunun anlık olarak geliştiğini anladık ve iptal olan pek bir senaryomuz olmadı. Sırf Adam Cole gibi sonradan gelen bir karakterin brandde yarattığı etkiden bile bookinglerin en güncel şekilde verildiği anlaşılabilir aslında. Başka bir örnek, MAYHEM #6'daki Superstars baskını mesela kafada bir anda ortaya çıkan bir şeydi ve yazıya döküldü. Baskının etkisini arttırmak için kemerin el değiştirmesi lazımdı ve Venis kemeri aldı. Hani en başından şey demedik, Superstars diye bir yan brand açalım, adamın ismi Superstars GM olsun, bu brandin başındaki isimler JoMo, Venis, Rikishi gibi adamlar olsun gibisinden. Her şey bir anda çıkıyor kısacası. Yani ekipte uzun metrajlı plan yapan arkadaşlarım var mesela Alberto'yu alıp çöle götürdü biri. Ve çok güzel işler yapıyor. Bazı karakterlerde, sabırlı oyuncularda bu işler tutuyor ama çok nadir oluyor...
merak ettiğim bir şey daha var mayhem 6da yine contender maçına çıkmıştık o maçın başlığı neden aussie open def. the sex idi aylardı bunu merak ediyorum

Chairman

Emekli Üye
Konular
74
Beğeni sayısı
785
PG Nakit
0
merak ettiğim bir şey daha var mayhem 6da yine contender maçına çıkmıştık o maçın başlığı neden aussie open def. the sex idi aylardı bunu merak ediyorum

Aynen mesela böyle sorularla gelin anlatayım bir bilgim varsa. Benim yoksa bile ekipten başkası illa ki biliyordur cevaplar.

Ben şovun taslağını yaparken oraya Aussie Open vs. The Sex olarak yazmam gerekirdi ama def. olarak yazmışım. Maddeyi yazan ekip arkadaşım da benim böyle bir şey yapacağımı düşünmeyerekten direkt kopyalayıp yapıştırmış sonra maçı yazmaya geçmiş. Normalde şov öncesi kontrol yaparken bazı şeyleri düzeltiyorum da onu görememişim. Arkadaş şov yayınına geçti.

Ben def. yazısını görüp Chairman'e giriş yaptım vs. olarak düzelttim. Sonra kendi hesabıma geçip şov takibine devam ettim.

Arkadaş tabi taslak konusundan maçın part'ını kopyalıyor ve yapıştırıyor. Ama nasıl kopyalıyorsa tüm maçı kopyalıyor oradaki ve def. yazısı yine geliyor. Yani yeni part gelince, def. yazısı tekrar geliyor. Ben bunu anlayana kadar tüm partlarda tek tek def. yazısını düzelttim. Fark ederseniz sürekli vs. olarak düzelip sonra tekrar def. oluyordu. İşin özü abi inanılmaz bir şabanlıktı bu. Tam bir Kemal Sunal filmiydi. Sağlık olsun.

Gloom

Lider Mod
Konular
2,077
Beğeni sayısı
1,598
PG Nakit
385
1
@Chairman
Telefondan promo kestik diye ağlardık, tabletten kestik Allah belamızı verdi. Yolda boş otururken promo keselim dedik anamız ağladı valla ama Payback için değer aga.
Ulan adam gitmiş tüm Mayhem'e gömmüş ya biz bütün bi promo Goldberg'e gömdük gazımızı alamayıp

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: