(İddia) Rockstar Games Steam Üzerinden Korsan Oyun Satıyor

Ganbarimasu

PG.com Kullanıcısı
Konular
331
Beğeni sayısı
601
PG Nakit
1,050
Açıkçası çok şaşırmadım, oyunlarının crack versiyonları orijinal versiyonlarından daha iyi çalışıyor. :D

Oyunu çalıştıran .exe dosyasının byte'larını incelemişler, byte'ların arasında piyasadaki crack gruplarından Razor 1911'in ismi yazıyormuş.

Re7o

Capeless Crusader
Konular
369
Beğeni sayısı
351
PG Nakit
695
Favori Güreşçi
Roman Reigns
Olay doğru arkadaşlar ancak bunun bir sebebi var. Vadim M isimli abimiz güzel açıklamıştı bu olayı. Rockstar Games Manhunt, Midnight Club gibi oyunları çıkardığı zamanlarda oyunlarında iki adet korsan koruma yöntemi kullanıyordu biri SecuROM diğeri de Crack Protection. Steam muhabbeti geldiğinde Rockstar SecuRom'u oyunlardan çıkarıyor ancak crack protection'ı çıkarmadığı için, korsan oyunlara karşı alınan oyun içi önlemler (bazı bölümlerde kapıların açılmaması veya oyunun akışını bozup sizi bezdirecek herhangi bir şey) orijinal oyunlarda da bulunmuş oluyor ve siz de para verdiğiniz oyunu oynayamıyorsunuz.

Crack grupları bu önlemleri bypass ettiği için Rockstar da bu crack gruplarının paylaştığı .exe dosyalarını oyunlarına ekliyor bu yüzden böyle bir görüntü çıkıyor ortaya.

Ganbarimasu

PG.com Kullanıcısı
Konular
331
Beğeni sayısı
601
PG Nakit
1,050
Olay doğru arkadaşlar ancak bunun bir sebebi var. Vadim M isimli abimiz güzel açıklamıştı bu olayı. Rockstar Games Manhunt, Midnight Club gibi oyunları çıkardığı zamanlarda oyunlarında iki adet korsan koruma yöntemi kullanıyordu biri SecuROM diğeri de Crack Protection. Steam muhabbeti geldiğinde Rockstar SecuRom'u oyunlardan çıkarıyor ancak crack protection'ı çıkarmadığı için, korsan oyunlara karşı alınan oyun içi önlemler (bazı bölümlerde kapıların açılmaması veya oyunun akışını bozup sizi bezdirecek herhangi bir şey) orijinal oyunlarda da bulunmuş oluyor ve siz de para verdiğiniz oyunu oynayamıyorsunuz.

Crack grupları bu önlemleri bypass ettiği için Rockstar da bu crack gruplarının paylaştığı .exe dosyalarını oyunlarına ekliyor bu yüzden böyle bir görüntü çıkıyor ortaya.
Vadim M. denen goat valla nereden bulup çıkarıyor böyle şeyleri bilmiyorum ama adam Rockstar oyunlarına eklenen silinen şeyleri açıklıyor.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: