RPG Goldberg'den Tarih Dersi

Johnny Sack

CM P*nk S*veni
Konular
1,805
Beğeni sayısı
1,568
PG Nakit
390
RPG Karakteri
Goldberg
Favori Güreşçi
Mark Henry
Kamera açılıyor ve Goldberg bizleri karşılıyor. Yanında bir televizyon var.

bill-gloryjpg.jpg

Bill Goldberg: Tüm PGW seyircilerine selamlar. Ben çoğu PGW güreşçisinin aksine hepinizin tanıdığı güreş efsanesi Bill Goldberg. Bugün öncelikle çalışma arkadaşlarım ve sonra da sizler için bu videoyu kaydediyorum çünkü bazılarınızın benim kim olduğumu bilmediğini anladım. Bu videoyu çekmemle çoğu kişiye ders vereceğim. Yaşlandığımı söyleyenlere tüm bu tecrübenin bana kattıklarını anlatacağım, bunca yılın deneyimini size ders olarak anlatacağım ki bir daha bu adam kim ve neden burada diye düşünen bir çocuk görmeyeyim etrafta. Evet Snitsky mesela sana ders vereceğim. Sen bu videoyu iyi izle. Seni tebrik edeyim önce, dün kariyerindeki ilk başarıyı kazanmışsın. Kız kaçırmışsın, hasta herif. 53 yaşında milli formayı sırtlamak herkese nasip olacak bir şey değil, tebrikler. Umarım o kızla mutlu mesut yaşarsın ve bir daha karşıma çıkmazsın, senin gibi algıda problem yaşayan biriyle daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum. Bir daha görüşmeyelim birader.

Bill Goldberg: Gelelim konumuza, konumuz yaz PPV'ları. Öncelikle aramızda hiçbir zaman büyük bir PPV'da güreşme fırsatı bulamamış toy arkadaşlara bu şovların önemini açıklamak isterim. Yazın en önemli spor olayı olan bu şovlarda bulunmak, bir güreşçinin WrestleMania'dan sonra başarabileceği en büyük ikinci şeydir ve ben defalarca bu şovlarda bulundum. Biliyorsunuz ki biz de yazın en önemli spor olayı Summerslam'e tüm PGW olarak hazırlanıyoruz ve Summerslam'lerde defalarca güreşmiş biri olarak size Goldberg'in kim olduğunu bu konu altında anlatacağım. Kağıdı kalemi elinize alın, benim kim olduğumu iyi anlayın ve not edin. Bir daha karşımda benim kim olduğumu henüz kavrayamamış birini görmek istemiyorum.

Goldberg eline kumandayı alıp televizyona ilk maçı yansıtıyor.

Bill Goldberg: İşte ilk yaz şovum. Bash at the Beach 1998. Rakibim efsanevi Curt Hennig. Huzur içinde uyusun, muazzam bir insandı. Ekran başındaki herkesten onun için dualarını bekliyorum. Aramızda ölüye saygı duymayı bilmeyen güreşçiler var, eğer onlar da bu videoyu izliyorsa bir ölünün arkasından nasıl konuşmaları gerektiğini öğrensinler. Maça dönelim, sadece 4 dakikada, bir spear ve bir jackhammer. İşte dünyanın en yetenekli güreşçisini bile anında yok eden o formül. Dünyanın en yeteneklisi de olsan bir spear ve bir jackhammer'a karşı yapabileceğin hiçbir şey yok. Curt o gün bana yenildi ama hemen yılan bir tip değildi benim gibi ve beni devirmeye çalışmaya devam etti. Curt Hennig'den de öğreneceğiniz çok şey var gençler, video bitince mutlaka araştırın.

Bill Goldberg: Bash at the Beach 2000. Bu seferki rakip Big Sexy Kevin Nash. Ortada bu sefer bir bedel de var. Eğer o maçı kazanırsam Scott Hall WCW'dan gidecek. Ve tahmin edin ne oldu? Bir spear ve bir jackhammer. O dev gibi Kevin Nash'in de bu kombinasyona karşı yapabileceği hiçbir şey yoktu. Tabi bu maçta bazen aramıza yorumcu olarak katılan efsanevi Scott Steiner'ın da ufak bir desteğini almıştım. Bazen doğru arkadaşı seçmek çok önemlidir. Scott ve Kevin çok iyi arkadaşlardı, fakat çok güçlü arkadaşlar değildi. Kendilerini benden koruyamadılar. İkisine de bol selam. Buradan çıkaracağınız ders şu, dostlarınızı doğru seçin ve kalabalık olmanıza da güvenmeyin. Aranızda takım olanlar, grup kuranlar, arkalarına adam toplayıp millete ufacık yürekleriyle racon kesmeye çalışanlar var. Dikkatli olun çünkü en büyük dostlukları bile yıkan kombinasyon belli. Tek bir spear, ardından jackhammer ve işlem tamam.

Bill Goldberg:
Ve WWE maceramın başladığı sene. 2003. Summerslam'de dünyanın en tehlikeli ve en zor maçlarından Elimination Chamber. Rakipler devler ligi. Kemerin o zamanki sahibi Triple H, Chris Jericho, Kevin Nash, PGW'de şu an güreşmeye devam eden o zamanın parlayan yıldızı Randy Orton ve Shawn Michaels. Bu maçı da kazanmak üzereydim, Chris'i, Shawn'ı ve Randy'i eledim. Bir spear ve Randy tamam. Bir spear bir jackhammer, muhteşem eşleşme ve Shawn da tamam. Bir spear bir jackhammer, yine ve Chris de tamam. Kaldı geriye o korkak Triple H. Bir spear derken kafama meşhur sledgehammer'ını geçirmesiyle, yaptığı o hile sonucu hak ettiğim bir maçta yenildim. Daha o zamanda bile kalleşlerle uğraşıyordum yani, kariyerim boyunca hiç kurtulamadığım ama en sonunda her zaman bir şekilde üstesinden geldiğim o kalleşliklerden sadece birini bana yaptı. Gençler, buradan alacağınız ders, bazen ne kadar iyi olursanız olun, ne kadar güçlü olursanız olun bir kalleşlik tüm hayallerinizi yıkabilir. Önemli olan asla pes etmemek. Benim gibi asla pes etmeyeceksiniz ve geç de olsa güç de olsa hak ettiğiniz her şeyi kazanacaksınız.

Bill Goldberg: Yıllar yıllar sonra, bana yine sen yaşlısın sen yapamazsın dedikleri zamanlar. Summerslam 2019. Rakibim Dolph Ziggler. Galiba şu an o da PGW'de. O zaman da gayet vasat bir güreşçi ama öyle bir egosu var ki sanırsın dünyanın en iyisi o. Şu an o egoya sahip bir dolu adam var burada. Benim bu egoyu ezmem sadece 2 dakikamı aldı. Kombinasyon çok net, bir spear bir jackhammer. Seyirci adımı haykırırken o büyük ego yerde, Goldberg yine ayakta. Burada alacağınız ders nedir gençler? Asla kendinizi aslında olduğunuzdan büyük görmeyin. Orada Dolph onu ezmeme rağmen yılmadan hala bana bulaşmaya devam etmişti. Onu ezdim, o dayağa doymadı. Bir daha ezdim, bir daha, bir daha. Goldberg'in yaptığı bu işte. Hak edilmemiş egoyu ezmekten asla yılmaz. Gençler asla kendinizi asında olduğunuzdan büyük görmeyin bakın tekrar ediyorum. Kibirden daha büyük bir günah yok, daha büyük bir tehlike yok. Ben de kibrime yenildim bazı zamanlar yalan değil. Hep de sonu kötü oldu. Asla böbürlenmeyin, asla şişinmeyin. Sizden her zaman daha büyük biri olduğunu hatırlayın.

Bill Goldberg: Sıkıldınız biliyorum ama bu son. Bobby Lashley, o adi köpek. Ve yanında meşhur babası pezevenk görünümlü MVP. Maçı kazanmak için gereken azim, güç, mücadele her şeye sahibim ama bazen hiç hesapta olmayan bir şey olur ve kazanmana hiçbir şey yetmez. O MVP bacağımı sakatlamasaydı, o korkak Lashley sakat bacağıma sürekli çalışmasaydı ben o maçı asla kaybetmezdim. Zaten tuş olmadım, bıraktım. Beni bu maç tuş edemedi. Sinirini de oğlumdan çıkardı bu onun bunun çocuğu. Kariyeri boyunca finisher'ı tavrı tarzıyla benim taklidim olmaktan öteye gidemeyen bu ezik benim canımı oğlumla yakmaya çalıştı. Ve sonra ne oldu tahmin edin. Kötü yine yenildi, iyi kazandı. Bir sonraki şovda onu öyle bir rezil ettim ki bir daha karşıma çıkmaya cesaret bile edemedi. Buradan alacağınız ders şu, eğer biri ailenize, sevdiklerinize saldıracak kadar düştüyse hikayenin sonunda o hiçbir zaman kazanamaz. Korkak oynayan, kancıklık yapan hikayenin sonunda her zaman yenilir. Adil güreşeceksiniz, dürüst olacaksınız, başarı için değil gururunuz için güreşeceksiniz ve asla küçülmeyeceksiniz. İşte son ders bu.

Goldberg televizyonu kapatıyor ve ekrana doğru bakıyor.

bill-goldberg.png

Bill Goldberg: Ve şimdi sırada PGW: Summerslam. Yazın tarihini yazan, her yaz başka bir şekilde kazanan Goldberg sıradaki rakibini bekliyor. Beni yenebilecek gücü olduğuna inanan, adaletli güreşen, cesaretli ve mert herkesi karşıma rakip olarak bekliyorum. Altın kombinasyon: BİR SPEAR BİR JACKHAMMER. Herkesi yere serdiğim bu formüle karşı koyabileceğini inanan varsa beri gelsin. PGW: Summerslam'de eski Goldberg'lerden bir demet sunacağım seyirciye ve tek ihtiyacım olan şey dürüst bir rakip. Gücü yeten herkesi sıradaki Payback şovlarında karşıma bekliyorum. Umarım bu videodan sonra benim kim olduğumu, ne yaptığımı ve gelecekte neler yapabileceğimi kavramışsınızdır. Tüm izleyenlere vaktini bana ayırdıkları için teşekkür ediyorum. Cuma günü Payback'te görüşürüz.

Goldberg kameraya el sallıyor ve kamera kapanıyor.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: