RPG PAYBACK #50 Puanınız ve Değerlendirmeniz

Puanınız

• 5

Oy: 13 100.0%
  • 4

Oy: 0 0.0%
  • 3

• 2

• 1

• Kullanılan toplam oy
    13

Arthur Morgan

#Hedef25
Konular
41
Beğeni sayısı
452
PG Nakit
240
RPG Karakteri
Randy Orton
Favori Güreşçi
Cody Rhodes
Doğum günümüzde PureC aldık. Maçlar ve hikayeleri muazzam seviyedeydi. Legend returnleri falan tam Anniversary şovda olması gerektiği gibiydi. İnternet sebebiyle son 2 olayı takip edemesem de yeni bir oluşumun içine girmişiz. Bray resmen modern taktiklerle fetih yapmış, hepimizi fethetmiş. Ekibin eline sağlık merakla bekliyoruz.

Hellraiser

HOUSE OF BLACK
Konular
42
Beğeni sayısı
625
PG Nakit
330
RPG Karakteri
House of Black
Favori Güreşçi
"Macho Man" Randy Savage
Wyatt ve Malakai maçı fazlasıyla keyifliydi. Malakai Black de hakiki bir NOW adamıdır, sonunda hak ettiğini kazanmasına çok sevindim. Özgür'e de bundan sonra ana kemer yakındır.

Sağolasın Punk'ım. 🍻 😎

Hülya Avşmaz

PG.com Kullanıcısı
Konular
9
Beğeni sayısı
270
PG Nakit
90
RPG Karakteri
Taylor Rotunda
Favori Güreşçi
Will Ospreay
Öncelikle bunu normal bir şov olarak değil de çok reklamlandığı ve büyük beklentilere sebep olduğu için bir PPV kalitesinde puanlayacağım.

Açılış: Ne kadar kaosu sevsem de açılış benim için bile çok fazlaydı. Tadında bırakılmadı ve karman çorman bir hal aldı açıkçası son şovlar arasındaki en kötü açılış buydu. Ospreay'in Goldberg'i indirmesi ve Danielson babuşun gelmesi dışı artık bitsin diye isyan ettirdi.

Balor vs Babuş: Açılış maçı için ideal uzunluktaydı. BD'nin kazanmasını istesem de hile ile kaybettiği için kendisini kötü etkileyeceğini sanmıyorum. Balor içinse güzel oldu her şov sıkça gözüken biri için önemli bir galibiyet.

Gey'e sormuşlar kaç CM: Gey Uso ve CM Punk arasında daha önce sıkça sevdiğimi belirttiğim bir karakter etkileşimi gördük. Kısa ve kaliteli bir sohbetti gayet hoş.

Siyah vs Sibirya Kurdu: Çok coşkulu ve iki tarafın da aktif olduğu bir maçtı. Dream olaylarıyla beraber gördüğümüz Husky'e dönüşme mevzusu bu maça noktayı koyan kısım oldu. Malakai için mutlu olsam da Wyatt'ın bu şekilde kaybetmesi üzmedi değil.

Tek seferde 2 return: Angelico kısımlarını izlemediğim için bilmesem de Adam Cole'u gayet iyi hatırlıyorum ve tekrar görecek olmak güzel. Segmentte görmeyi en son beklediğim isimdi Cole büyük sürpriz oldu. Umarım bu iki ismi de ileride sık sık görürüz.

Kenny Otizma'ya ölüm!: Her maçını muhteşem geçiren Randy hakkını alıyor ve bizi Omega çilesinden kurtarıyor. Punk'ın spiker masasına geçtiğini görünce Orton'un ilk rakibi olacak sanmıştım ama Jack Perry'nin gelmesiyle yine ters köşe yaşadım. Perry'nin kemeri kaldırmasıyla bir triple threat olası gözüküyor. Bu kadar olay olsa da maçın daha güzel geçebileceğini düşünüyordum. Açıkçası biraz sönük kalmış; Omega'nın çeşitliliği ve Orton'un oturaklı, etkili ring içinin daha fazla şey çıkarmasını beklerdim. Maç güzel olsa da beklentimin altındaydı.

Şizofreni bulaşıcıdır: Dream'in fişi çekilecekken gene bi haller oluyor ve paçayı yırtmayı başarıyor. Bu feud cidden çok farklı ilerliyor, sonunu kestiremiyorum.

Siyahi samuray reklamı yedik: Zaten her oyunu bir öncekinin kopyası ola- Pardon

Ospreay vs Nige(r)l: Tadında bırakılmış hoş bir maç. Nigel'in planlı davranması ve elinde koz bulundurması gayet hoştu diğer türlü boş bir heel gibi duracaktı. Maçın sonunda Hardy'nin kariyeri biterken sadece Nigel'in değil Ospreay'in de bir B planı olduğunu görmek harikaydı. Hardy ne kadar kovulmuş olsa da işinin bittiğini düşünmüyorum bir şekilde intikam için dönecektir.

PARTİ VAR: Eskileri gördük, güncelleri gördük, R TRUTH'U GÖRDÜK Kİ HELE NE GÖRMEK O NEYDİ BE!! Kalabalığa rağmen karman çorman olmamış gayet hoş bir segmentti. Karılarla olan kısım özellikle komik ve eğlenceliydi, yüzümüzü güldürdü. Partiden sonra tanımadığım bir darksider debut attı. Ayrı başlık açmayacağım çünkü oyuncusunu da karakteri de pek tanımadığımdan sadece bakıp göreceğiz diyebilirim.

ME geçmeden önce Prince of PGW videosu çok iyi olmuş kim hazırladıysa eline sağlık.

MAIN EVENT BEBEĞİM: Maç temasını sonuna kadar yansıtmış, ring içindekilerle beraber ring dışındaki isimler de varlığını hissettiriyor ve bu cidden çok hoş. Başlarda ring içinden çok dışa önem verilmiş gibi dursa da maç ilerledikçe toparlanıyor ve iki tarafın da hesabı güzel şekilde kapatılıyor. Hem Del Rio-Jericho hesabı, hem Perry-Orton-Punk hesabı, hem Goldberg-Ospreay hesabı derken birbiriyle sorunu olan herkes hesabını görüyor. Cidden muhteşem bir main eventti 5 yıldızı hakkediyor.

Açılışı dışında her şeyinden överek bahsettim ve 5 yıldızı kesinlikle hak ettiğini düşündüğüm bir şov oldu.

Konular
89
Beğeni sayısı
1,553
PG Nakit
770
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
Şovu biraz kopuk kopuk takip etmek zorunda kaldım, o yüzden ufak bir değerlendirmeyle yeniden yorumlamak iyi olacaktır diye düşünüyorum. Açılışı Ospreay'in yapması gayet makul olmuş, RPG'in başından beri olan iki-üç karakterden birisi zaten. Özellikle giflerin kullanımı hoşuma gitti, belirtmeden geçmeyelim. PAYBACK 50'ye giderken zaten en heyecan verici iş bu Nigel vs. Ospreay vs. Hardy olayıydı, onun da bugüne büyük bir etkisi olacağını destekler nitelikte oldu açılış. Devamında Nigel ardından da biz kesmişiz Ospi'nin sözünü. Bu 2Belts olayının, burayla beraber bağlanması aslında yavaş yavaş Ospreay vs. Patron'a gidebileceğini hiç düşünmemiştim ama şimdi bakınca hiç olmadığı kadar mantıklı duruyor. Zaten baya ağır konuşmuşuz, bu iş burada kalmaz gibi duruyor. Nigel'a da sağlamından kaymışız, tıpkı şirketin ilk günlerindeki Joe vs. Ospi vs. Nigel işi gibi bu sefer büyük taş var ama uyandıralım. Goldberg görmeyi tahmin ettiğim son kişi bile değildi muhtemelen, eski günlere dair epey bir nostalji yaşanmış. Devamında JD'in gelişi, Bryan'ın gelişi falan eklenince ben de epey kalabalık bir açılış olduğunu düşünüyorum ama bazı özel şovlar buna gerek oluyor. O yüzden çok şikayetçi değilim. Bryan vs. Balor maçının sonucu şok etti, hiç beklemiyordum. JD'in bu galibiyete ihtiyacı vardı ama Bryan'ın da vardı muhtemelen bu işin sonunda Bryan kendine bir ekip toplayıp JD ile uğraşacak. Günün sonunda bu Prince of PGW'in finalinde bile olabilir, çok şaşırmam. Büyük adaylardan birisi Bryan bu koltuk için. JD McDonagh'ın tripler mahvetti de, bir kere daha çarpmak lazım gibi bu herife. Jey & Punk segmenti duygusal olmuş biraz ama Jey'in WM döneminden sonra bu kadar baş aşağı çakılması maalesef benim karaktere olan inancımı bayağı bir zedeledi. Artık oraların oyuncusu olabilir mi bir kez daha emin değilim. Roman'ı mağlup ettiği yerden daha güçlü çıkması gerekirken, biraz ghosting gibi hissettiriyor karakter. O yüzden değişik bir şeyler şart, ama bilemiyorum buna ne kadar ihtiyaç var. Wyatt vs. Malakai maçında kemerin el değiştireceğini tahmin ediyordum zaten. Hem Black'e bir kemer lazım artık hem de Wyatt'ın daha yukarılara oynaması şart. Bu Husky işi günün sonunda neye bağlanacak onu da bilmiyorum ama beklemedeyiz. Angelico ve Adam Cole... Nedensiz bilmiyorum ama şovdaki en hoşuma giden segmentlerden birisi oldu hatta belki en sevdiğim bile olabilir. Adam Cole'un kendine has dönüşü, Angelico'nun da geçmişiyle getirdiği çaresizlik falan garip bir komedi yaratmış. Orton'un maçı kazanacağını tahmin ediyordum zira Omega hiç yok ortalıkta. O da maalesef hayal kırıklığı oldu halbuki ne hayallerimiz vardı Purification Era olarak... neyse. Orton'u tebrik ediyorum ama maçın sonunda gelen adam... Jack Perry'i görür görmez Baytan'ı tahmin ettik ama herif hiç yoktu ortada çok şok edici oldu o yüzden. Gecenin şoku kısmında oyumu Jack Perry'den yana kullanıyorum çok geçmeden büyük işler başarmaya başlar scapegoat kardeş. Hoş geldi yeniden. Nigel vs. Ospreay maçı gecenin sonucunu en çok merak ettiğim maçıydı diyebilirim, şok edici bir şeylerin yaşanması gerekiyordu nitekim öyle de oldu. 50 şovdur ayı gibi babyface gezen adam heel turnunu atmış oldu. Hardy'e yazık oldu ama Mamy'de askere gideceği için çok iyi yedirildi senaryoya, hiç böyle bir şey beklemiyordum en keyif aldığım işlerden birisi oldu son bir aydır. Muhtemelen Ospreay buradan bir mid-card çekip triple-crown'ını tamamlar diye düşünüyorum. Bu segment tamamiyle Freak Show. Bryan bunları adam edebilecek mi, bekliyoruz bakalım ama zor. Dark STG'de sağlam geliyor gibi birkaç vignette daha görürüz ardından etkileyici bir giriş yapar diye düşünüyorum, ilk mücadelesinin kime karşı olacağını merakla bekliyorum. Geldik zurnanın zort dediği yere. Kendi adıma zaten maçı kazanmayı beklemiyordum, böyle bir maça çıkıyor olmak bile hem karakterim hem benim adıma yeterliydi. Ortalık çok karıştı, sonunda da Onur Kafadar bize bir pandik daha atıp mağlubiyeti hanemize yazdırdı. Yine açılıştaki gibi geri dönüşlere şahit olduk, bu seferde Roman Reigns çıktı ortaya. Fakat gecenin asıl kazananı Wyatt oldu şüphesiz, şovun başında da dediğim gibi ana kemerlere oynayacağı belliydi Bray'in. Bunu da ekibini büyüterek yapmış oldu, Orton'u tam konumlandıramadım ekipte ama muhtemelen birkaç şov içinde Omega'yı yediklerinde iyice netleşir ekip. Ağırsikleti Velveteen'e paslayan Wyatt, kendine de PGW'i hazırlıyor gibi duruyor. Önümüzdeki şov biraz belli olur gidişat, Judgment Day ile vakit kaybedeceğini de sanmıyorum bu ekibin. Herkesin eline sağlık, takip etmesi bile bu kadar yorucuyken yazması nasıldır diyerek 5'i veriyoruz da.... Bu Maryse'i kim dövdü kardeşim ya?

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: