Formula 1 - Genel Sohbet Konusu

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
image.png

Kabusunuz geri geldi maalesef.💯💯💯

Root

Elevated
Konular
4
Beğeni sayısı
22
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Will Ospreay
2022 sezonunun başından itibaren Max Verstappen olmasaydı nasıl bir F1 izlerdik acaba? İnanılmaz bir şampiyonluk yarışı görürdük 2-3 takım arasında.

Root

Elevated
Konular
4
Beğeni sayısı
22
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Will Ospreay
Verstappen her yarışı kazanıyor çok sıkıcı diye ağlıyorlardı. Adam 3. turda yarış dışı kaldıktan sonra izlediğimiz en aksiyonlu olay Albon-Magnussen arasındaki 11.lik mücadelesi oldu.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
4,964
Beğeni sayısı
3,426
PG Nakit
3,015
RPG Karakteri
Brock Lesnar w/ Paul Heyman
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1

Sabah sabah fena boşluğuma geldi havaya uçtum gülmekten yarış dışı kalma şekline bak KAKSAKSKKASMMASKMSDMAÖÖDSMDNSKDJSJ

2022 sezonunun başından itibaren Max Verstappen olmasaydı nasıl bir F1 izlerdik acaba? İnanılmaz bir şampiyonluk yarışı görürdük 2-3 takım arasında.
Hep söylüyorum, millet hep Verstappen kazanıyor ve RedBull çok iyi araç yapıyor diye Verso ve RB’yi taşlıyor ve ben bunu asla anlamıyorum. Bugün de ortaya çıkmış olduğu üzere Verso’nun oluşturduğu tekelde Verso’nun özel yeteneği kadar diğer takımların ve pilotların kendilerini yeterince geliştirmemesinin de büyük bir payı var. İnsanların asıl taşlaması gereken şey de tam olarak budur, Verso ya da RedBull değil. Bir şeyi çok iyi diye taşlamaya bayılan bir yapımız var toplum olarak cidden.

RiseGen

Go Further
Konular
5
Beğeni sayısı
65
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
LA Knight
Verstappen'in verdiği malumun ilanı görüntüyle beraber bu sezon Ferrari'nin de istikrarlı görüntü verdiğini söyleyebiliriz. Hem Cidde'de, hem de Avustralya'da tempoyu kontrol ede ede bitirdiler yarışları. Oliver Bearman'ın ilk oturuşta gayet iyi sürmesinden anladığım kadarıyla Ferrari uçuk zevklere hitap etmeyen, dengeli bir yapı oluşturmuş. Tek problem yumuşayan lastiklerde çok fazla geri dönüş alamıyorlar. Geçen sene buna benzer bir problemi Red Bull da çekiyordu. Araç lastikleri yavaş yavaş ideale getirip bu sırada aşınmasına engel olduğu için tek tur performansı geriye gitti. Sezon içinde buna çözüm bulacaklardır diye düşünüyorum. Cidde'de tek turun en hızlısıydı Ferrari.

Ferrari'nin sezon içinde 5 galibiyeti geçme ihtimalinin olmadığını, lakin birkaç galibiyet daha alabileceğini düşünüyorum. Fakat önemli olan önde başlamak, 2022 regülasyonlarının kötü yanı önde olanın rahatlıkla kopup gitmesi. Kirli hava etkisi çok fazla, bir aracın arkasında geçiş yapmayı denemek işkence (Red Bull harici).

McLaren'ın gelişim eğrisi iyi durumda fakat mühendislik ve motivasyon bakımından Red Bull ve Ferrari'yi yakalamaları kolay olmayacaktır. Geçtiğimiz yarış Ferrari'yi zorluyor gibi göründüler, fakat onlar ne zaman tempo yapmaya kalksa farkı koruyabilen Ferrari vardı, ki Leclerc 5 tur eski lastiklerle yarışıyordu (undercut da yediler). McLaren kesin olarak Mercedes ve Aston Martin'den iyi bu arada. Strateji ve yarış gidişatı kaynaklı geride bitirecekleri anlar olacaktır lakin iyiler.

Aston Martin sezona çok iyi başlamadı, fakat bu faydalarına olacak bana göre. Net olarak şekillenmemiş bir platformu var, gelişime göre asıl ihtiyaçları olan zamanda daha verimli rekabet edebilirler. Sezon içinde Aston Martin'in bazı noktalarda Red Bull'a benzeyeceğini düşünüyorum. Mercedes'in sorunları çok, toparlanmaları için zaman lazım bana göre. Arka tarafta hissiyat yok, araç kopmaya müsait olduğu için yeteri kadar hızlı değiller.

Arka gruptan bahsini geçirmek istediğim tek takım Haas, sezona beklentilerin çok ötesinde girdiler. Ferrari gibi onlar da lastik aşınması problemlerinin üstesinden geldiler. Kalan puanların çoğunu toparlayacaklarını düşünüyorum ben açıkçası. Steiner sonrası takımı Komatsu'ya emanet etmeleri ekip üzerinde negatif etkiyi azalttı tabii ki.

Sezondan halen bir beklentim yok. Verstappen tam bir canavar, formunun zirvesinde. Fakat Ferrari acayip iştah artırıyor son dönemde, Vasseur ihtiyaç duyulan liderliği gösteriyor şu ana kadar. Can sıkabilirler bu sezon.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: