BAB AEW

Tolga

Pepsi Konseyi
Konular
604
Beğeni sayısı
765
PG Nakit
1,075
RPG Karakteri
Adam Copeland
Favori Güreşçi
Nic Nemeth
1
AEW Rampage #154
19 Temmuz 2024
Little Rock, Arkansas

Simmons Bank Arena

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şov başlıyor, başlar başlamaz titantron'a bir görüntü geliyor. Son Dynamite şovunda Bryan Danielson'ın The Elite tarafından bir saldırıya uğradığını görüyoruz. Şovun erken saatlerinde Danielson saldırıya uğruyor ve The Elite tarafından ambulansa bindirilerek götürülüyor. Böylece Tony Khan ve AEW takımının haberi olmuyor.

Kameralar şimdi Bryan Danielson'ın evine dönüyor. Kamera karşısındaki Danielson, Little Rock halkını selamlarken son şovda ve bu şovda karşılarına çıkamadığı için özür diliyor. Sonrasında ise bacağındaki sakatlıktan ötürü Blood & Guts'ta da olamayacağını fakat Collision maçında kendisi yerine başka birini göndereceğini söylüyor. Sonrasında ise konuşmasını bitiriyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AEW Dünya Tag Team Şampiyonluğu Adaylık Maçı
CHAOS (Rocky Romero & Orange Cassidy) vs. Top Flight (Dante Martin & Darius Martin)

Ortada geçen maçın sonlarında Dante Martin, Rocky Romero'ya Springboard Cutter yapıyor, sonrasında abisine tagı verirken apronda bekleyen Orange Cassidy'e salça oluyor. Darius Martin, Romero'ya Canine Clutch bağlıyor. Dante, Cassidy'nin dikkatini dağıtırken Romero pes ediyor.

Kazanan: Top Flight

The Patriarchy'nin soyunma odasına gidiyoruz. Christian Cage, Patriarchy'nin harekete geçmek için doğru zamanı beklediğini söylüyor.

AEW Kıtasal Şampiyonluğu Adaylık Maçı
Kip Sabian (w/Penelope Ford) vs. Wheeler Yuta

Wheeler Yuta, üstün götürdüğü maçı Danielson'a selam çakarak Busaiku Knee ile kazanıyor.

Kazanan: Wheeler Yuta

Şirketin çiçeği burnunda yıldızı ve TBS Şampiyonu Ronda Rousey kemer şampiyonluğunu kutlamak için geliyor. Hazırlanan ringde Ronda Rousey önce seyircileri selamlıyor. Ronda Rousey, şirkete adım attığı an sadece bildiği işi yapıp dövüşerek bu kemeri kazanmış. Bırakmaya da niyeti yokmuş, hatta ilk kemer korumasını Battle Of The Belts XI şovunda yapılacakmış. Şimdi ise adaylık maçı olacakmış.

Rousey kemeriyle birlikte ringden çıkıp yorumcu masasında ona ayrılan yere geçerken ring toparlanıyor.

AEW TBS Şampiyonluğu Adaylık Maçı
Anna Jay vs. Kiera Hogan

Anna Jay, zorlanmadan maçı kazanıyor.

Kazanan: Anna Jay

Anna Jay galibiyeti kutlarken yerinden fırlayan Ronda kemerini havaya kaldırırken ikili yüze geliyor ve şov sonlanıyor.​

SemiiZiggy

PG.com Kullanıcısı
Konular
25
Beğeni sayısı
231
PG Nakit
205
RPG Karakteri
Chris Brookes
Favori Güreşçi
Nic Nemeth
Top Flight'a şans verilmesi büyük bir artı, Dante Martin'i severiz. Bryan Danielson'ın sakatlığı sonucu Takas ya da Free'lerden kim gelcek meraktayız. Anna Jay'de Ronda'ya kolay bir rakip gibi gözüküyor, kemer bir süre daha Ronda'da. Ellerine sağlık hocam, 3 şov beraber götürmek büyük iş. Başta 1 ya da 2 şova düşer misin diye meraktaydım ciddili.

Beast Incarnate

#uncensored☝️
Konular
6,210
Beğeni sayısı
4,053
PG Nakit
3,280
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
1 1
Danielson'ın uğradığı kumpas... Böyle bacak titredir bu adam işte korkudan. Orange Cassidy yine maç kaybetmiş GOOOOOOLLLLL, booker of the year adayımız hiç kuşkusuz TOLGAMER babaninyo olacak böyle giderse. Yuta mentoruna, ağabeyine güzel selam çakmış. Aferin. Ronda'yı bu şovda göstermek reyting için akıllıca hamle, beğendim. Anna Jay… üzümlü kekim... Çok güzel galibiyet ama yazık olacak sana.

Konular
73
Beğeni sayısı
1,408
PG Nakit
770
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
Adam 50 tane şov yazmış aa.. Rampage daha ikincil şov sanırım o yüzden şampiyonun gözükmesi olumlu olmuş. Takımını yavaştan belli ediyor, sona sürpriz birisinin geleceği belli gibi şimdilik iyi saklıyor lavuk ama gecenin sonunda Adam Page daha avantajlı duruyor bakalım. Billy Gunn, hala güreşme be abi, rakiplerin yenmesine sevindik ne yalan söyleyelim. Toni Storm şu haliyle ne dese haklıdır, Mariah May bacı fazla şansın yok çok da ıkınma gel öp ablanın elini affetsin. Bu maçta bu ring dışının bir ibnelik yapmama ihtimali yoktu zaten, kalabalığa bak a... Maçın sonunda rol oynamalarına sevindim, galibiyeti alan taraf olmalarına şaşırmadım o yüzden. Merceden Mone kafa açmaya devam etmiş, doktorun yanındayız ona karşı. Alır inşallah façasını aşağıya diye ümit ediyoruz, başka bir çaremiz yok şimdilik. Gecenin sonunda dediğimiz gibi Hangman galibiyeti yazdırmış hanesine, fakat galibiyetle bitmiyor bu iş tabii. Swerve'ün hem şovu açıp hem de kapamasını beğendim, iyi bir gövde gösterisi oldu önümüzdeki şovlarda çıkar acısı gibi rakip taraftan ama bekliyoruz bakalım. Eline sağlık dosto gayet iyi şov olmuş, biraz daha görselleştirilse daha sağlam olur gibi geldi bana ama naçizane.

Collison mu ulan kaç şov var bu şirkette... Castle iyi rakip ama Mr. ROH varken karşı da çok şansı yok. ROH Dünya Şampiyonluğunu da alabilir bence Strong, fena fikir değil. O yüzden bu maçı kazanmasını beğendim. Shibata'nın garibanlık gözleri doldurdu, yine de kardeşlik Jericho'yla Big Bill'e pabuç bırakmamış. Helal olsun oğlum, duygulandırdın lan. Bu ekibe karşı Shibata'cıyız şimdilik de safların biraz güçlenmesi lazım tek kişiyle olacak iş değil. Shibata kardeş çakmış geçmiş, bu 6'lı maç iyi olacak gibi de Learning Tree'nin pek bir şansı yok gibi eğer yeni bir üye damlamayacaksa bir yerden. Favorimiz diğer taraf şimidlik. Briscoe, medet umma sağdan soldan be kardeşim olanla ölene çare yok demişler. Undisputed Kingdom ikilisi maalesef ROH hariç bir yerde olmuyor, babalar evinize geri dönün, ordunun size ihtiyacı var. Britt Baker, ablam sağlamlarından bir debut ayarla da şu karının peruğu eline versinler. Skye Blue için temiz galibiyet olmuş, hype kasmaya devam edecektir gibi. Mariah May iyisin hoşsun da, çok şansın yok gibi ya. Sen önce Purrazo'yu yen sonra kraliçenin karşısına çıkarsın deriz. Jay Lethal, Jarrett'in kanını yerde bırakmamış eee Scorpio Sky öyle yaşlı adamı dövmesi değil. Jackson kardeşler şu hareket neydi allah aşkına ya, vallahi vurun kafalarına şunların bir gram üzülmeyiz. Daniels baba yapmış yapacağını, 250. şovda bir şeyler dönecek gibi duruyor. Abi 10 dakika zaman limiti tüm maçlarda mı var yoksa bu maça özel mi bilinemedi ama şu şov idaresini Jackson'lardan alın ya böyle rezillik mi olur deriz. MJF ile Ospreay arasındaki gerginlik 250. şovda biraz daha harlanır gibi duruyor, iyi başladık iyi devam etsin. Eline sağlık dosto yine iyi bir şov olmuş.

Ospreay vs MJF maçı keşke main-event olsa dedirtti bana, main-eventte bundan daha iyi bir şeyler bekliyoruz şimdiden söylemiş olalım. Maçın sonunun temiz bitmemesi pek hoşuma gitmedi ama rekabeti uzatmak adına da mantıklı tabi, yine üstünlüğü bir şekilde ele almış maç sonunda Ospreay o yüzden okeyiz şimdilik, ikili arasındaki husumet nerelere evrilecek bekliyoruz. Turnuva işi mi eyvah eyvah, katılımcıları bir gördükten sonra karar veririz tutacağımız adama. Mariah May kardeşlik, tamam hak ettin kraliçe tarafından şamarlanmayı bu kadar ısrar etmeseydin keşke deriz. Luther, hayat sana güzel ahhh ahh. Maçın sonucu felaket şaşırttı, hiç beklemiyorduk bu galibiyeti Learning Tree tarafından. Diğer tarafta bir şeyler döndürür gibi bu galibiyet ama Jericho ağabey ekipten bal damlıyor haberin olsun. Tony Khan'ı şirketten alıyormuş babası, duyum değil bilgidir. Öyle umut ediyoruz. Ulan bu şirkette niye normal bitmiyor hiçbir maç diye hafif bir isyan çıkarttı şu maç, sonra Daniels baba yüzümüzü güldürdü sonra maç yine garip bitti hay aa... Jack Perry'in ömrü uzun değil, Jackson'larla üst üste konulup fişinin çekilmesi lazım, tespittir. Swerve basit bir galibiyet almış ama bu Okada'nın iş Blood & Guts'ta ihanete doğru gidiyor sanki. Fena olmaz gibi duruyor ama şu Danielson'un gelmeyiş kafayı karıştırdı, oraya hala sürpriz bir adam bekliyorduk Danielson'un paketle beraber mümkün olacak gibi. Bu maçta zaten debut bekliyorduk, lazımdı da bu şova o yüzden bu maçın niye main-evente konulduğu belli oldu. Rousey çok tuttuğum birisi değil ama Mone'ye çaktığı için + puanı kaptı. O yüzden şikayetçi değiliz, eline sağlık dosto tekrardan.

Bu Rampage diğer şovlara nazaran daha sakin geçmiş gibi, Danielson'un gizemi çözülmüş her şey planladığımız gibi gidiyor son adamı meraktayız sadece. Sağlam birisi gelecektir Danielson'un rehberden. CHAOS ekibi baya weak gidiyor, bir yerde kırabilecekler mi bunu emin değilim ama çok öyle gözükmüyor şimdilik. Kip Sabian kardeş kameradan çekil de Penelope Ford'u görelim. Maçı da kaybetmiş enayi, koy tekmeyi şuna be kızım. Anna Jay'in pek şansı yok Rousey'a karşı ama kendini göstermesi için iyi bir fırsat. Şov epey kısa olmuş ama Rampage'in içeriğini bilmediğim için bir şey diyemiyorum o yüzden eline sağlık dosto bir tek görseller eklense daha rahat akar gibi şov onu belirteyim. Eline sağlık tüm şovlar için.

Tolga

Pepsi Konseyi
Konular
604
Beğeni sayısı
765
PG Nakit
1,075
RPG Karakteri
Adam Copeland
Favori Güreşçi
Nic Nemeth
1
Abi 10 dakika zaman limiti tüm maçlarda mı var yoksa bu maça özel mi bilinemedi

Şov epey kısa olmuş ama Rampage'in içeriğini bilmediğim için bir şey diyemiyorum o yüzden eline sağlık dosto bir tek görseller eklense daha rahat akar gibi şov onu belirteyim. Eline sağlık tüm şovlar için.
10 dakika limit işini maç berabere bitsin diye yapmıştım bir amacı yok.

Rampage için de AEW şovları zaten Collision ile Dynamite 2, Rampage 1 saat. Ben de zaten genelde BaB'larda şovlara her madde ortalama 10 dakikadan saat başı 6 madde veriyorum. Şov önemi olarak da biraz daha Dynamite-Collision-Rampage diyebiliriz.

Görselleri de Dynamite #251'den itibaren halletmeye çalışacağım.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: