Süper Lig 30. Hafta | Trabzonspor - Fenerbahçe

Kim Kazanır?

• Trabzonspor

Oy: 1 20.0%
  • Fenerbahçe

Oy: 3 60.0%
  • Berabere

Oy: 1 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Hellraiser

HOUSE OF BLACK
Konular
44
Beğeni sayısı
659
PG Nakit
330
RPG Karakteri
House of Black
Favori Güreşçi
"Macho Man" Randy Savage

god is an astronaut

too audiological to be deaf
Konular
27
Beğeni sayısı
769
PG Nakit
165
RPG Karakteri
''The Fallen Angel'' Christopher Daniels
Senin hayatın ile ilgili bir şey diyen yok.. Konu üzerinden yorum yapıyorum lafı çarpıtma..

Ben yanlış anladım o halde üzgünüm, kusura bakma öncelikle.

Konu üzerinden diyorsan da şunu söyleyebilirim. Dediğin şey doğru evet, ve bu söylediğin yüzünden her ne kadar bazı kesimler olması gerektiğinden acımasız eleştiri yapabiliyor olsa da bu söylediğin şeyin doğrultusunda profesyonel ortamda yaşanan hiçbir olayı eleştirmememiz gerekir. Kaçımız burada profesyonel futbol oynadık ki?

Spear of Chaos

PG.com Kullanıcısı
Konular
366
Beğeni sayısı
805
PG Nakit
855
RPG Karakteri
Brock Lesnar
Favori Güreşçi
Seth Rollins
Sorununuz ne biliyor musun? Bir tarafa eleştiri yapmak için diğer tarafı desteklemek zorunda olunduğunu düşünmeniz. (Takımlardan bağımsız.)
Sizin en büyük sorununuz sarının yanına hangi renk gelirse ona göre yorum yapmanız. Sarının pardon turuncunun yanına kırmızı forma giyen futbolcular böyle bir olay yaşarsa tepkinizi merak ediyorum. Ben sporda siddete karsi ses olmak yerine GSli oyuncular ceza alsın algısı yapmayacağıma söz veriyorum burada. O tahrik olayına karşı da ilk devrede gerçekleşen aynı takımların maçının sonunda kazanan tarafın sevincine bakmanı öneriyorum. Bizimkiler havaya oyuncu fırlatmadı. Sizin Kadıköy'de kazandığınız zaman yaptığınız gibi kendi halinde zıpladılar.

god is an astronaut

too audiological to be deaf
Konular
27
Beğeni sayısı
769
PG Nakit
165
RPG Karakteri
''The Fallen Angel'' Christopher Daniels
Sizin en büyük sorununuz sarının yanına hangi renk gelirse ona göre yorum yapmanız. Sarının pardon turuncunun yanına kırmızı forma giyen futbolcular böyle bir olay yaşarsa tepkinizi merak ediyorum. Ben sporda siddete karsi ses olmak yerine GSli oyuncular ceza alsın algısı yapmayacağıma söz veriyorum burada. O tahrik olayına karşı da ilk devrede gerçekleşen aynı takımların maçının sonunda kazanan tarafın sevincine bakmanı öneriyorum. Bizimkiler havaya oyuncu fırlatmadı. Sizin Kadıköy'de kazandığınız zaman yaptığınız gibi kendi halinde zıpladılar.

Bu konuda tepki olarak yazdığım mesajlara bak, aynısı takımımın başına gelirse bire bir aynı tutumu takınacağıma söz veriyorum.

Ben futbolcuların insani duygularını eleştirecek kişi değilim, bunu onların vicdanlarından başka hiç kimse de gerçekleştiremez. Bu konuya attığım tüm mesajlarda da Fenerliler ile alakalı eleştirilerim yaptıklarının profesyonellik dışı olmasıyla alakalıydı. Bir de saha ortasında sevinmelerine yersiz dedim, bunu da niye dediğimi önceki mesajlarda uzun uzadıya açıkladım.

Gönül gerçekten isterdi ki isteyen takım istediği galibiyeti istediği şekilde kutlayabilsin, şu konuda Fenerbahçeli arkadaşların yazdıklarını okuduğumda dönüp kendi mesajlarıma bakıyorum yine. Çünkü Trabzonluları desteklediğimizi, olayın bizi sevindirdiğini düşünen kişiler gördüm ve bu gerçekten korkunç. İşin Trabzon kısmına yapılacak bir eleştiri bile yok, çünkü bir camia ne kadar aşağılık davranabiliyorsa o kadar aşağılık davranıyor şu an. Trabzon'un maç sonu paylaşımları falan da dahil. Ancak onlar böyle olduğunda Fenerliler eleştirilemez diye bir kaide gelmiyor meydana. Cidden yazdıklarımda objektif olmadığımı düşündüğün bir yer görürsen gel bana söyle, sana niye öyle düşündüğümü detaylı açıklayayım. Forumdaki kullanıcı sayılarında Fenerlilerin bariz bir oran üstünlüğü var, ve her spor konusunda bu benzer göndermeler görmek artık sıkıyor. Sadece futbol konuşabilelim istiyorum fazlası değil.

Hellraiser

HOUSE OF BLACK
Konular
44
Beğeni sayısı
659
PG Nakit
330
RPG Karakteri
House of Black
Favori Güreşçi
"Macho Man" Randy Savage
Siz neyi tartışıyorsunuz. 15 sayfa yorumu okumadım ama sahaya giren taraftar dayak yemeyi de bir zahmet kabul etsin. Burada tartışılan konu nedir? Umarım dayak atan Fenerbahçe'li futbolcuları protesto etme gafletine düşmüyordur birileri...
Maalesef ki düşenler var agam..

Cyber

PG.com Kullanıcısı
Konular
4
Beğeni sayısı
165
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
Brock Lesnar
Yav sürekli bu tarz olaylar sizin başınıza gelse, sizin başınıza gelse lafı döndürülüyorda, bu seviyeye varan olaylar Fener'den başkasının başına gelmez millet o yüzden bu şekilde tavır alıyor size zaten. :d 2010-2011'de yaşanan olaylar, 2016'daki "darbe" vesilesiyle iktidarın yaptıkları bir çok yolsuzluğu Fetö'ye itelemesi gibi şike sürecinide Fetö'ye itelemese acaba şimdi nasıl bir lig izlerdik çok merak ediyorum.

Bogi

Jön Türks
Konular
18
Beğeni sayısı
379
PG Nakit
0
Şimdi. Ben futbolcuların sevinmesine yersiz dedim. Bu yersizlik ne biliyor musun? Adana'ya ilk defa gelmiş birisinin direkt Hürriyet Mahallesine gitmesi, ya da Ankara'ya gitmiş birisinin ilk durağının Çinçin olması gibi bir yersizlik. Ne demek istiyorum? Bu dediklerim gayet yapılabilir, çünkü Türkiye Cumhuriyeti özgürlüğü savunan bir ülke ve herkes bir başkasının alanını ihlal etmediği sürece istediğini yapmakta özgür. Ama yapmazsın. Neden yapmazsın? Çünkü başına bir şey gelme ihtimalini düşünürsün, bu yerlerin kötü şöhreti vardır ve oraya gitmek genel olarak da iyi bir fikir değildir. Trabzon taraftar topluluğu bu ülkedeki zeka seviyesi en düşük taraftar topluklarından biri açık ara, sırf futbol uğruna otobüs kurşunlayacak ya da kurşunlayanı destekleyecek kadar sorunlu tiplerden oluşuyor. Süper ligde böyle kötü şöhreti olan ikinci bir takım daha da yok, dolayısıyla onların deplasmanına gittiğinde olay çıkma ihtimalini düşünüp saha içinde sevinmemek yerine kalmayı yersiz bir hareket olarak tanımlıyorum. Yapılamaz demiyorum, yapılmamalı diyorum. Nitekim yapıldığı zaman sonuçlarını gördük zaten.

Desteklediğim bir kısmı da belirteyim, yazdıklarında sıradan gidecektim ama bu en altta kalırsa belki gözden kaçabilir diye düşünüyorum. Teknik heyetini savunmaya çalışan Fenerli futbolcuları bende kutluyorum, ve bence de Josef ödüllendirilmeliydi daha önce başka bir konuda daha belirtmiştim ki hatta o mesajı da sen yazmıştın yanılmıyorsam. Ben futbolcuların saldırmasını etik/ahlaki olarak hiçbir zaman değerlendirmedim. Sahaya giren dayağı yer kısmına da katılıyorum ki senin alıntıladığın mesajda ben bu kısımda anlattıklarını destekleyici şeyler de yazdım.

Bir sporcu nerede sevineceği konusunda tüm özgürlüklere sahiptir. Sahanın köşesinde olabilir, ortasında olabilir, tünel ucunda olabilir. Saha sporcunundur ve sadece sporcunundur. Maçı ele alalım. Normalde kopardığı bir maç bir şekilde dönmüş, çoklarcası tarafından tehir edlimesi gerekirken 2-2 olmuş. Oyuna müdahale etmişsin, galibiyeti getirecek golü bulmuşsun. Kalecin sakatlanırken bir de seyirciden yabancı madde hasarı almış. Bütün bunların haricinde özellikle bir grup yorumcu takımın belirli isimlerini bazı şeyleri yapamayacaklarına dair provoke etmiş, en sonunda Fenerbahçe maçı 3-2 kazanmış. Sen diyorsun ki sevinmesinler çünkü Trabzonspor taraftarı şöyle bilmemne böyle şöyle. Taraftarı çözümlemende bende katılıyorum ancak buradaki problem şu. Sporcu nerede istiyorsa kutlar galibiyetini. Burada başımıza bir şey gelir korkusuyla içeri girmek değildir çözüm. Çözüm stadda nerede olduğu belli olmayan kolluk kuvvetlerinin orada asayişi sağlamasından geçiyor. Kaldı ki bunun suçlusu da biz değiliz. Eşgüdüm toplantısında ne bok yedikleri belli olmayan vali, il emniyet müdürü ve stad güvenlik amiridir.

İstanbul'daki maçta TS kazandıktan sonra hoplaya zıplaya galibiyeti kutladılar orta yuvarlakta. Zaten bizim stadda yaşanacak tipte bir olay değil ama zilyon tane çevik ve öteki kolluk kuvvetleri hazırda bekliyordu her zamanki gibi maçta. Demekki neymiş kutlanabiliyormuş.

Kavga kısmına girmeyeceğim zira ben genel çerçevede olan bitenin bir nefsi müdafaa olduğuna inanıyorum. Bunun tartışmasını vermenin manası da yok şu noktada.

Olan olaydaki yanlışı doğru eleştirmek gerekiyor. Anlatıyı yanlış yerden kurunca bir manası kalmıyor zira.

Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: