Backdoor Cut 1. Bölüm - Sorularınız

RiseGen

Go Further
Konular
5
Beğeni sayısı
65
PG Nakit
0
Favori Güreşçi
LA Knight
Arkadaşlar merhabalar. Kardom @Bogi ile birlikte 5316544132132 yıldır planladığımız ama uygulama aşamasına yeni geçebildiğimiz basketbol temalı podcast serimize başlıyor olacağız.

Havadan, sudan, Avrupa basketbolundan, NBA'den ve bilimum basketbol konularından bahsedeceğimiz podcastimiz için siz değerli dostlarımızın sorularını da bekliyoruz.​

Tolgamer

Pepsi Konseyi
Konular
367
Beğeni sayısı
617
PG Nakit
1,030
RPG Karakteri
Adam Copeland
Favori Güreşçi
Nic Nemeth
1
1-Halihazırda ABD'yi yenerek U19 Dünya Şampiyonası'nda 3. olan takımın kaptanı Berke Büyüktuncel hakkında düşünceleriniz nedir?

2-Houston Rockets'ın genç takımına yaptığı Fred VanVleet ve Dillon Brooks eklemelerini nasıl buldunuz? Ayrıca Fred VanVleet'in maaşı $42.8 Milyon ve en çok maaş alan NBA oyuncuları arasında 15., sizce bunu hakediyor mu?

3-Free agentlardaki en büyük kaybı yaşayan Raptors'ın Fred VanVleet yerine Denis Schröder hamlesi mantıklı mı?

4-Celtics'in rezil Marcus Smart tradei hakkında ne düşünüyorsunuz?

5-Türkiye Basketbol Ligi'nde tuttuğunuz takıma NBA dışı bir Türk oyuncuyu getirecek olsaydınız (Gerçekçiliğe gerek yok.) kimi getirirdiniz?

6-Barcelona, Mirotic'i yollamak istiyormuş, direkt Panathinaikos cephesi de kolları sıvamış. Sizce Mirotic gönderilir mi? Gönderilirse yeni adresi neresi olur?

7-Sloukas ve gerçekleşirse Mirotic gibi iddialı hamleler yapan Panathinaikos sizce Euroleague'i kazanabilir mi ya da elenirse nerede elenir?

8-Gregg Popovich'in 5 yıl daha Spurs'te kalması hakkında ne düşünüyorsunuz? Victor Wembenyama'yı da bünyesine katan takımla şampiyonluk mu yaşamak istiyor?

9-Geçen sene draftlarda Alperen'den sonra bu sene de draftlarda Türk olarak Tarık Biberovic'i gönderdik, seneye de Adem Bona gidecek. Sizce Türk basketbolu gittikçe gelişmeye devam mı ediyor? Yoksa bu bir şans veya oyuncuların kendi gelişimi mi?

10-Memphis Grizzlies'e draft olan Tarık Biberovic sizce arada sırada olsa bile oynatılmak için mi alındı? Yoksa hem takım dolsun hem de tradelerde kullanılmalık adam olsun diye mi aldı?

Konular
56
Beğeni sayısı
1,158
PG Nakit
730
RPG Karakteri
Alberto El Patron
Favori Güreşçi
Mini Cane
FIBA ile EuroLeague anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu sezon EuroLeague'de Dark Horse olarak bu sezon kimi görüyorsunuz?

Sertaç Şanlı'nın Fenerbahçe'ye katabilecekleri neler?

Nick Calathes'in önüne 1 numara alınacak mı?

diyerek hem konuşulacak konu çıkartmaya çalışalım hem de konuyu biraz yukarı çıkarmış olalım. Şimdiden kolay gelsin.

Sikiru

PG.com Kullanıcısı
Konular
46
Beğeni sayısı
635
PG Nakit
200
Litvanya'daki EL bağlantıları ve Pierre'in şoförlüğünü yapan kuzenden yeni bilgiler için acilen Melo'yu konuk olarak bekliyoruz. Lakers ve Ülker Bekospor için sorumuz yok, iyi kayıtlar. Enshcede'deki kuzene selam.

Bogi

Jön Türks
Konular
17
Beğeni sayısı
302
PG Nakit
0
Soruları ilk bölümde cevaplayamamıştık güncellikten ötürü. Biraz gecikmeli de olsa ben ufaktan şöyle hakim olduklarıma cevaplandırayım. Müsait olursa hiko'da cevap verir, zaten ilerleyen bölümlerde soru alacağız ve cevaplandıracağız.

NBA 2K24'ün kapağında Kobe Bryant'ın olmasını tartışabilirsiniz. Şimdiden ağzınıza sağlık.

Bence oyunun 2K24 olması vs güzel nüanslar bunlar. Kobe'nin ilelebet NBA külliyatında yaşatılması gerektiğine inanan biri olarak mutluyum.

1-Halihazırda ABD'yi yenerek U19 Dünya Şampiyonası'nda 3. olan takımın kaptanı Berke Büyüktuncel hakkında düşünceleriniz nedir?

2-Houston Rockets'ın genç takımına yaptığı Fred VanVleet ve Dillon Brooks eklemelerini nasıl buldunuz? Ayrıca Fred VanVleet'in maaşı $42.8 Milyon ve en çok maaş alan NBA oyuncuları arasında 15., sizce bunu hakediyor mu?

3-Free agentlardaki en büyük kaybı yaşayan Raptors'ın Fred VanVleet yerine Denis Schröder hamlesi mantıklı mı?

4-Celtics'in rezil Marcus Smart tradei hakkında ne düşünüyorsunuz?

5-Türkiye Basketbol Ligi'nde tuttuğunuz takıma NBA dışı bir Türk oyuncuyu getirecek olsaydınız (Gerçekçiliğe gerek yok.) kimi getirirdiniz?

6-Barcelona, Mirotic'i yollamak istiyormuş, direkt Panathinaikos cephesi de kolları sıvamış. Sizce Mirotic gönderilir mi? Gönderilirse yeni adresi neresi olur?

7-Sloukas ve gerçekleşirse Mirotic gibi iddialı hamleler yapan Panathinaikos sizce Euroleague'i kazanabilir mi ya da elenirse nerede elenir?

8-Gregg Popovich'in 5 yıl daha Spurs'te kalması hakkında ne düşünüyorsunuz? Victor Wembenyama'yı da bünyesine katan takımla şampiyonluk mu yaşamak istiyor?

9-Geçen sene draftlarda Alperen'den sonra bu sene de draftlarda Türk olarak Tarık Biberovic'i gönderdik, seneye de Adem Bona gidecek. Sizce Türk basketbolu gittikçe gelişmeye devam mı ediyor? Yoksa bu bir şans veya oyuncuların kendi gelişimi mi?

10-Memphis Grizzlies'e draft olan Tarık Biberovic sizce arada sırada olsa bile oynatılmak için mi alındı? Yoksa hem takım dolsun hem de tradelerde kullanılmalık adam olsun diye mi aldı?

1- Berke'yi ben çok az izledim. Ama görünen şu ki daha hala alması gereken çok yol var. UCLA'ın Avrupa açılımı ile NCAA yolunu tuttu ama ben orada ne kadar gelişeceğine dair emin değilim açıkçası. Akademik ve yaşamsal anlamda iyi bir karar ama daha büyük bir havuza daha dezavantajlı giriyor. Hücum yetenekleri iyi, özellikle kolej yılı için bence daha cüretkar ve fiziğini geliştirip bu yönde bir all-rounder 3 olmaya çalışması onun faydasına olacak.

2- Houston eklemeleri bana biraz zorunluluk çokça komik geldi. FVV'ye kontratı vereceğini zaten o dönemde aşağı yukarı herkes biliyordu. Ancak Dillon Brooks'a verdikleri kontrat komedi. Onun haricinde maaş konusunda çok büyük bir sorun yok. Zaten yeni yayın anlaşmasından sonra bu paralar yine normalize olacağı için şu an kulüpler üst noktadan maaş verme konusunda bir sorun yaşamıyorlar. FVV her ne kadar şahsına münhasır bir oyun da sergilese yabana atılacak bir PG değil. Sadece Houston onu ne kadar utilize edecek onu görmek lazım.

3- Raptors'ta bir kan değişikliği olacaktır. Schröder ile FVV boşluğu dolar mı emin değilim. Ama tabii orada olacak bir Siakam takası takımın yapılanmasını baştan değiştireceği için erken konuşmamak lazım.

4- Birine fatura çıkacaktı, o bahtsız bedevi Smart oldu. Ben hala gitmesi gerekenin Brown olduğuna inanan taraftayım ama bence Celtics kendince bir sistem oturtacak EĞER Porzi sağlıklı kalırsa. Onun haricinde Grizz için mükemmel hamle. Hem Brooks delisinden kurtuldular, hem ondan daha iyi savunma yapan savunmacı getirdiler.

5- Bu soruyu tam anlamadım ancak güncel topçulardan bir Sertaç vardı o da geldi zaten :).

6- Ehh sonunda adamı yolladılar, Milano resmen yine çayır çimen saldı piknik kadrosunu kurdu. Pana konusunu görmek lazım. Hücum olarak çok iddialı, savunma konusunda bir o kadar soru işareti barındıran bir kadro. Çok yüksekten konuşmak istemiyorum. Kesinlikle 8 içinde olurlar ama F4'ü görelim.

7- Üstte biraz cevabını vermiş oldum. Zaten podcastte bunu anlattık biraz yine.

8- Pop çok önemli çok büyük bir figür. Hem Robertson'u hem Duncan'ı yetiştiren beyinin Wemby'i yetiştirecek olma fikri bile mükemmel. Ancak onlar da yapılanmalarını tamamlamış sayılmazlar. Şampiyonluk Spurs için hala yakın bir hedef değil. 5 senede de yakınlaşır mı bilemiyorum.

9- Bu başlı başına bir podcast konusu bence. Kısaca söylemek gerekirse Türk basketbolunun başarısından çok bireysel başarı olarak görüyorum. Hala bir Sırbistan, Litvanya veya Yunanistan olmadık.

10- Tarık'ın hakları MEM'de ama Fenerbahçe'de sezona devam edecek. Belki hakları takas için kullanılır ama.

FIBA ile EuroLeague anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu sezon EuroLeague'de Dark Horse olarak bu sezon kimi görüyorsunuz?

Sertaç Şanlı'nın Fenerbahçe'ye katabilecekleri neler?

Nick Calathes'in önüne 1 numara alınacak mı?

diyerek hem konuşulacak konu çıkartmaya çalışalım hem de konuyu biraz yukarı çıkarmış olalım. Şimdiden kolay gelsin.

1- Anlaşma kesinlikle doğru, daha da ilerletilmesi lazım. Avrupa sezonunun en büyük garabeti sezon ortasında oynanan ve çakışan takvimlerdeki MT maçları.

2- Kızılyıldız.

3- En başta uzundan şut tehdidi. Sonrasında da oversize oyunculara karşı savunma avantajı. Spacing konusunda pozitif etki edeceği kesin. Yerli konusunu hiç saymıyorum bile. Müthiş bir transfer bizim pazarımız için.

4- Raul Neto diye bi topçu var, iyi diyorlar :P.

2. bölümde soruları alacağız.

Johnkorey

AgnostikMuezzin
Konular
521
Beğeni sayısı
1,226
PG Nakit
1,355
RPG Karakteri
Ezekiel Jackson
Favori Güreşçi
Edge
Bu podcast Spotify'ı deler geçer. Baskette sadece Bekosporlu olduğumuz için Bekospor'un 2023-24teki F4 şansını sorarak konudan ayrılıyorum.

Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: