Japon Güreş Şirketleri Ortak Grup Kurdu

Sikiru

PG.com Kullanıcısı
Konular
47
Beğeni sayısı
644
PG Nakit
250
[NJPW, AJPW, NOAH, DDT, Ganbare, BJPW, DRAGONGATE, STARDOM ve TJPW] ortak grup kurdu.
UJPW/United Japan Pro-Wrestling adı altında ilk ortak şov 6 Mayıs'ta Nippon Budokan'da.

Sikiru

PG.com Kullanıcısı
Konular
47
Beğeni sayısı
644
PG Nakit
250

Netuno

One & Only
Konular
209
Beğeni sayısı
1,642
PG Nakit
780
RPG Karakteri
"The Last World Beater" Will Ospreay
Favori Güreşçi
Hana Kimura
Bu projenin olayı, amacı, misyonu ne? Hiç duymamıştım böyle bir girişim olduğunu, puroresuyla içli dışlı tayfa daha hakimdir diye soralım. @The Rainmaker @Netuno @Centria
Pandemi dönemi ile şirketlerin globalde payı küçüldü. AEW öncesinde WWE'ye alternatif arayan kişiler genelde Japonya'ya bakıyordu. Ama şu an başka alternatifleri de var ve artık büyük starlar da, kendilerinin büyüttüğü starlar da, bu iki şirkete kayıyor. Spesifik olarak tek şirkete hedef almak yerine, ortak çatı altında global pazara daha çok yayılmak istiyorlar. Kendi aralarında bir sorun olmadan bunu halledebilirlerse çok iyi bir olay. New Japan burada herkesi birleştirici rolünde. New Japan ve NOAH ilk adımları birbirlerine atmışlardı. Sonrasında NJPW - NOAH - AJPW ortak şovu ve NJPW - STARDOM ortak şovları olmuştu. Bushiroad uzun süredir diğer şirketlerle aynı masaya oturmaya çalışıyor zaten. Daha küçük şirketler de genelde kardeş olarak çalışıyorlar. Burada en ilginç olan kısım STARDOM - TJPW ikilisinin aynı çatı altında bulunacak olması ama onların da sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Özet olarak globalleşme ve para için. Ben hızlıca okuduğum ve kendi gördüklerimle söyledim de, muhtelemen makalaler falan vardır. Başka detaylar görürsem yazarım.

Not: Tamamen birleşme gibi bir olay yok. Birbirlerine destek olma olayı daha çok.

Son düzenleme:

Netuno

One & Only
Konular
209
Beğeni sayısı
1,642
PG Nakit
780
RPG Karakteri
"The Last World Beater" Will Ospreay
Favori Güreşçi
Hana Kimura
Konuyu ziyaret edenler (Toplam: 0)
No registered users viewing this thread.
Anasayfa Üst Alt

Kolay Giriş Yapın: